Místo předsevzetí otázka

06.01.2019

Stojíme na prahu dalšího roku a nabízí se téma novoročních předsevzetí. Všichni však dobře víme, jak to s nimi většinou dopadá... Místo předsevzetí vám raději nabízím otázku, kterou jsem se naučila od Teal Swanové.

Je velmi jednoduchá a zároveň nás vede k sobě samým, až do hloubi naší bytosti a toho, co je pro nás v dané chvíli prospěšné. Ne z pohledu zisku, prestiže, společenských pravidel nebo jiných vnějších věcí. Je to projev naší vůle být k sobě vlídní a naslouchat svému vnitřnímu vedení.

Ta otázka zní: "Co by udělal člověk, který se má rád?"

Ať už přemýšlíte, zda máte jít na procházku, jak naložit s volným večerem nebo stojíte před zásadním rozhodnutím, tato otázka vám napoví. Někdy je to drobná informace jako třeba "uvolnil by se", někdy je to silnější poselství typu "na tohle by se vykašlal, protože tím jen marní své síly". 

Často mě fascinuje, jak rychle a jasně odpověď přichází. Stačí se zeptat a hned je tady, průzračná a jednoznačná. Odpovědi, které přicházejí mně, přátelům i klientům jsou vždy smysluplné a posilující. 

Jak na to? V klidu se posaďte nebo se na okamžik zastavte, zavřete oči a zeptejte se sami sebe: "Co by v této situaci udělal člověk, který se má rád?" Vnímejte své pocity, myšlenky, cokoliv, co přichází. Většinou je to velmi rychlé a je to to první, co přijde. Ještě před tím, než se stačíte zamyslet a ovlivnit odpověď tím, co byste předpokládali.

Vyzkoušejte to sami a prozkoumejte, jak otázka funguje vám a kam vás povede. Možná budete překvapení, jak spolehlivého a láskyplného rádce v sobě nosíte.

Přeji nám všem krásný rok 2019 plný síly a radosti a také vlídností k sobě samotným. 

S láskou, Eliška